Повернутися на Батьківщину через 76 років після смерті – СОСНИЦЯ СЬОГОДНІ

Повернутися на Батьківщину через 76 років після смерті

Мова йде про героя Другої світової війни, уродженця Білорусі, молодшого сержанта Тимофія Морозова, 1919 року народження, який загинув у липні-вересні 1941 року. Останки прикордонника та ще 11 загиблих воїнів знайшли пошуковці у санітарному похованні біля села Підвисоке Новоархангельського району Кіровоградської області.

Сьогодні на державному кордоні між пунктами пропуску Нові Яриловичі (Україна) та Нова Гута (Республіка Білорусь) за участі керівного складу прикордонних відомств, представників органів державної влади і благодійних організацій України та Республіки Білорусь останки Тимофія Морозова передані представникам Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь для перепоховання на рідній землі.

Пошук загиблих, як зазначають профільні експерти, надзвичайно трудомістка та тривала справа. А знайти серед останків солдатський медальйон і прочитати паперову вкладку — надзвичайно велика вдача. Саме завдяки солдатському медальйону Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України встановив ім’я Тимофія Морозова.

На жаль, родичів у рідному селі загиблого Судзиловичі активісти не знайшли. Зараз у населеному пункті залишилося лише три будинки. Втім, одна бабуся добре пам’ятає згадуваного героя. Коли його призивали в армію, вона була ще дитиною. Пошуки рідних триватимуть і надалі.

Українські та білоруські прикордонники переконані: такі роботи вкрай необхідні. Адже відкриваються нові сторінки історії, нові герої того часу. Крім того, виховується патріотизм у підростаючого покоління. До речі, участь у науково-пошукових експедиціях в Кіровоградській області брали школярі —  представники центру «Юний прикордонник».

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*